Δωράκι σπέσιαλ

Άβαταρ μέλους
kokkiklhs
Μέλος
Μέλος

Δωράκι σπέσιαλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό kokkiklhs » Κυρ Απρ 29, 2018 6:27 pm

Τι, δεν υπάρχει τίποτα για QL???
Περίεργο μου φαίνεται...
Για να ζωντανέψουμε λίγο...!!! ΟΛΟ το "απαγορευμένο" λογισμικό του οποίου τα δικαιώματα κρατάει πλέον παγκοσμίως εκείνος ο σιχαμένος εγγλέζος (όσοι ασχολείστε, σίγουρα έχετε πέσει κάποια στιγμή επάνω του) είναι εδώ και σας περιμένει να το κατεβάσετε! s-wow
magnet:?xt=urn:btih:06BEC848EA085E703611E3DDDA02DC8593B4E8ED
Κατεβάστε και... διαδώστε, μόνο μη το πολυαναρτήσετε φανερά σε άλλες σελίδες, μη τυχόν και σας σκάσει μύτη κάνα... εξώδικο από Αγγλία (τα έχει κάνει ήδη ο γνωστός καραγκιόζης που προανέφερα σε έναν Ισπανό και ένα Γάλλο...)
:lol:

Άβαταρ μέλους
petsasjim
Μέλος
Μέλος

Re: Δωράκι σπέσιαλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό petsasjim » Δευ Απρ 30, 2018 12:59 am

χα χα δωρακι special . ωραιος , ευχαριστω πολυ . τα κατεβασα
ειναι 229 MB (240,727,701 bytes)

εψαξα μερικα αλλα φαινεται πως τα εχω . δεν ξερω βεβαια αν τα εχω ολα ειναι δυσκολο να το μαθω . υπαρχουν καποια προγραμματακια που συγκρινουν τις διαφορες σε 2 φακελους αναμεσα στα αρχεια , αλλα λεω να μην το ψαξω τοσο . τις πηρα λοιπον και τις εβαλα ξεχωριστα απο τα δικες μου για να μην τις μπερδεψω

οι δικες μου ηταν
4.42 GB (4,749,724,839 bytes)

βεβαια εχω βρει απο πολλα μερη χρονια τωρα και βεβαια ειναι αναποφευκτο οτι θα υπαρχουν διπλες . και τωρα με αυτες που πηρα εχω ακομη περισσοτερες διπλες , δεν πειραζει . παντως σε ευχαριστω και παλι . πολυ ευγενικο εκ μερους σου

Άβαταρ μέλους
kokkiklhs
Μέλος
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό kokkiklhs » Δευ Απρ 30, 2018 5:38 pm

petsasjim έγραψε:χα χα δωρακι special . ωραιος , ευχαριστω πολυ . τα κατεβασα
ειναι 229 MB (240,727,701 bytes)

εψαξα μερικα αλλα φαινεται πως τα εχω . δεν ξερω βεβαια αν τα εχω ολα ειναι δυσκολο να το μαθω . υπαρχουν καποια προγραμματακια που συγκρινουν τις διαφορες σε 2 φακελους αναμεσα στα αρχεια , αλλα λεω να μην το ψαξω τοσο . τις πηρα λοιπον και τις εβαλα ξεχωριστα απο τα δικες μου για να μην τις μπερδεψω

οι δικες μου ηταν
4.42 GB (4,749,724,839 bytes)

βεβαια εχω βρει απο πολλα μερη χρονια τωρα και βεβαια ειναι αναποφευκτο οτι θα υπαρχουν διπλες . και τωρα με αυτες που πηρα εχω ακομη περισσοτερες διπλες , δεν πειραζει . παντως σε ευχαριστω και παλι . πολυ ευγενικο εκ μερους σου

Από διπλά, τρίδιπλα και δεκαπενταπλά, άλλο τίποτα... τόσα χρόνια που μαζεύουμε... :xoreyw
Συνονόματε δε χρειάζονται ευχαριστίες, δεν ήταν κάτι ΔΙΚΟ ΜΟΥ που μοιράστηκα! Απλώς πλέον αυτό το υλικό δε βρίσκεται ελεύθερο για κατέβασμα ΠΟΥΘΕΝΑ, οπότε καλό είναι να διαδίδεται σε όσο το δυνατόν περισσότερους users, ώστε να μπορούν όλοι να πάρουν μια καλή γεύση από QL, χωρίς να χρειάζεται να βάλουν το χέρι στην τσέπη (τουλάχιστον για software, το hardware είναι άλλη ιστορία)!
Εσύ προφανώς έχεις και όλο το freeware, PD και λοιπά, καθώς και τα manuals και όλα αυτά που είχαν κυκλοφορήσει και κυκλοφορούν ακόμη!
Το συγκεκριμένο τορεντάκι που παρέθεσα έχει όλα όσα πλέον δεν διανέμονται ελεύθερα (εδώ και αρκετά χρόνια) και για να τα αποκτήσεις (σε ψηφιακή μορφή) πρέπει να τα σκάσεις στον συγκεκριμένο εγγλέζο κόπανο, που έχει κατοχυρώσει τα πνευματικά δικαιώματα... έλεος!!!

Άβαταρ μέλους
petsasjim
Μέλος
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό petsasjim » Δευ Απρ 30, 2018 8:47 pm

""Το συγκεκριμένο τορεντάκι που παρέθεσα""

μα απο εκεινο λεω το τορρεντακι , οσα ειδα και συγκρινα , καμμια 15αρια και απο τους φακελους τους δικους μου και απο το torrent τα εχω τουλαχιστον αυτα που συγκρινα απο καθε φακελο ξεχωριστα για να το διαπιστωσω . μονο που τα δικα μου ειναι λιγο αχταρμας και οι φακελοι ανακατεμενοι γιατι τα εχω παρει απο πολλες πηγες . επισης εδωσες κατι και σιγουρα θα δεχτεις και το ευχαριστω εστω και αν πρεπει να τα εχω . στο λεω και εκ μερος και των αλλων παιδιων που μπορει να μην τα εχουν . οποιος δινει γενικα ενα λινκ μπορει να μην ειναι δικο του αλλα τα παιδια που το κατεβαζουν ειναι ευχαριστημενοι . και επειδη ειναι ευχαριστημενοι , λενε και ευχαριστω . ειναι θεμα ευγένειας

εχω και εγω ενα σκληρο 8 Tbs φισκα , εργο μιας ζωης
Τελευταία επεξεργασία από petsasjim σε Δευ Απρ 30, 2018 11:40 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Anemos
AMD 4 ever?
AMD 4 ever?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Anemos » Δευ Απρ 30, 2018 10:53 pm

:thanks :!!
Η βαθιά κατάσταση που επιπλέει

Άβαταρ μέλους
kokkiklhs
Μέλος
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό kokkiklhs » Τρί Μάιος 01, 2018 9:21 am

Να είσαστε καλά, ρε παλληκάρια!
Ελπίζω να πιάσουν τόπο τα προγραμματάκια, αυτό το μηχανάκι πραγματικά το λυπάται η ψυχή μου, έχει καταδικαστεί από τότε που κυκλοφόρησε να μπλέκεται σε μ@λ@κία καταστάσεις...

Επιστροφή σε “QL”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες