Απλές λύσεις εξοικονόμησης ενέργειας (γενικά)

Γενική συζήτηση για όλα τα θέματα
Άβαταρ μέλους
NikiforosST
Ataras
Ataras

Re: Απλές λύσεις εξοικονόμησης ενέργειας (γενικά)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό NikiforosST » Πέμ Δεκ 19, 2013 9:50 pm

μπα εγω καθημερινη χρηση δεν εχω κατι αλλο για να μετακινουμε και εγω σχεδον μαμα το χω, απλα το μοτερ ειναι απο αλλο αμαξι! yes-yes yes-yes :xoreyw :xoreyw :xoreyw
ΑΑΑ! οποιος θελει μπορει να δοκιμασει στο σωληνακι της βενζινης μαγνητακια! για να μην πετατε τσαμπα λεφτα παρτε τα απο εναν χαλασμενο σκληρο δισκο 3.5"!!! υποψην ειναι απο νεοδημιο και ειναι παρα πολυ ισχυροι μαγνητες! προσοχη με αυτους, εγω δεν ειδα μειωση καταναλωσης, αλλα μια διαφορα στην ροπη την ειδα, μικρη αλλα ειχε. Και με αλλους που μιλησα και εχουν βαλει του εμποριου ειπαν τα ιδια, οποτε πιστευω οτι αξιζει μια δοκιμη.
Το οργανο που λεγαμε, προσοχη ΔΕΝ ειναι halmeter αυτο ειναι μουφα περνει σημα απο τον λαμδα του εγκεφαλου και εχει μονο leds, τα wideband εχουν δικο τους αισθητηρα λαμβδα μεγαλης ακριβειας, το δικο μου εχει της Bosch και θελει τρυπα η εξατμιση και κολλημα σπειρωμα για να μπει. http://www.telematica.gr/product_info.p ... e90144e1b3 εγω το ειχα παρει 185 βλεπω ανεβηκε η τιμη του! Το νουμερακι στο οργανο ειναι με καυσιμο βενζινη στο ρελαντι, οταν ειμαι πχ εθνικη ταξιδι με 5η και σταθερες ταχυτητες και γκαζι οσο εχω αυτο το νουμερο η εκει κοντα ειναι η μεγιστη οικονομια καταναλωσης. Σε τερμα γκαζι με τερμα ανοιχτο τουρμπο εχει 10.3 εκει καιει πολυ. Οτιδηποτε πανω απο 15 σημαινει οτι ειτε κατι δεν παει καλα, ειτε νοθευμενη βενζινη. Παραδειγμα ειναι αναβαση Πεντελης με βενζινη της ΕΚΟ και το οργανο να βαραει 17!!!!! με τερμα γκαζια και το αμαξι να σερνεται στις ανηφορες τρομακτικα! δλδ καρανοθευμενη βενζινη. Επισης τοτε με ειχαν κλεψει πανω απο 5 λιτρα και το καταλαβα οταν περασα τα δεδομενα στο κινητο στο προγραμμα mycars (android). https://play.google.com/store/apps/deta ... vity&hl=el μονο απο την αλλαγη βενζιναδικου σε αυτα που εχω τσεκαρει και δεν κλεβουν/νοθευουν ειδα οτι γλιτωσα 8-10 ευρω ανα γεμισμα....παρολο οτι τα "καλα" βενζιναδικα εχουν την βενζινη ακριβοτερα!

Εικόνα

Επιστροφή σε “Off topic - English topic - Sell & Buy”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες