Πώληση 2x Raspbetty Pi

Γενική συζήτηση για όλα τα θέματα
Άβαταρ μέλους
ViiMaster
QDI
QDI

Πώληση 2x Raspbetty Pi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ViiMaster » Τρί Φεβ 03, 2015 5:04 pm

Καλωσορίσατε στην πρώτη μου αγγελία. Έχω προς πώληση τα 2 Raspberry Pi που είχα πάρει πριν καιρό. Το ένα έχει εφαρμοσμένες ψιχτρες και περίπου 30 ώρες λειτουργίας. Το δεύτερο έχει 2 ώρες λειτουργίας περίπου και είναι χωρίς ψιχτρες. Η τιμή του πρώτου είναι στα 50 ευρώ (μείον 10 euro από όσο το είχα πάρει -60 ευρώ διλαδί) και το δεύτερο χωρίς ψιχτρες είναι όσο το είχα πάρει, 43 euro επειδή η χρήση του είναι ουσιαστικά μηδενική.

Πριν αρχίσετε να κοροϊδεύετε και να με βρίζετε, καταλαβαίνω ότι οι τιμές είναι λίγο υψηλές για τα σημερινά δεδομένα των συσκευών και ότι θα μπορούσατε να τα προμηθευτείτε με λιγότερα χρήματα. Παρόλα αυτά θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι τα χρήματα θα πάνε για ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ SITE ΚΑΙ ΤΟΥ DOMAIN ΜΑΣ στο 100% τους! Οποτε οι πωλήσεις αυτές θα είναι για ιερό σκοπό! :)

Αν θέλετε να πληρώσετε με Paypal, θα τα βάλετε κατευθείαν στο λογαριασμό που είναι για τα έξοδα του server που βρίσκετε το site μας. Αλλιώς οποιος δεν έχει Paypal, η συναλλαγή μπορεί να γίνει και με αντικαταβολή, τράπεζα κλπ κλπ.

Τα έξοδα αποστολής θα είναι δικά μου! -Για Ελλάδα. Για εξωτερικό το συζητάμε.
Φωτογραφίες θα ακολουθήσουν αύριο.
Ευχαριστώ πολύ! :)

Άβαταρ μέλους
NikiforosST
Ataras
Ataras

Re: Πώληση 2x Raspbetty Pi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό NikiforosST » Τετ Φεβ 04, 2015 11:10 am

ΚΑλημέρα καλή.....νομίζω πως ένα ίσως να με ενδιαφέρει, περιμένω να δω φωτος για να πω σίγουρα, ειδικά αν είναι το παλιό μοντέλο με CVS out, γιατί σκέφτηκα μια χρήση φοβερή! στο αυτοκίνητο!!!! :xoreyw :xoreyw :xoreyw s-wow εχω μια πηγη με οθονη 4" http://i180.photobucket.com/albums/x207 ... VD-TV7.jpg και εχει εισοδους CVS θα εχει πολυ φαση, θελω αναλυτικα τροφοδοσια κτλ για να δω αν γινεται. Σπιτι εχω αλλα μηχανακια να κανω τα παντα και δεν με ενδιαφερει για εκει.

Υ.Γ πειτε μου οτι παιρνει GPS module please!!!! :lol: http://www.cooking-hacks.com/documentat ... rry-pi-gps θα τρελαθω.... :D

Άβαταρ μέλους
ViiMaster
QDI
QDI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ViiMaster » Πέμ Φεβ 05, 2015 12:35 am

Πολύ ενδιαφέρον το project σου! Αν το πάρεις, κράτησε μας ενήμερους με την εξέλιξη του! :!! Αυτές είναι οι photo από τα μηχανάκια... :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
NikiforosST
Ataras
Ataras

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό NikiforosST » Πέμ Φεβ 05, 2015 6:47 am

Καλησπέρα, τελικά έδωσα το Rspro σήμερα, αλλα δεν ξερω τι να κανω με τα rasp. Ηθελα να μην ψαχνω για περισσοτερα πραγματα μετα, θα το σκεφτω γιατι ειναι μεγαλη μανουρα και ασχολουμε με αλλα πραγματα αυτη την περιοδο. Μου εχει χαλασει και ενα καναλι στον 4καναλο.... :evil: αν δεν καταφερω να το επισκευασω θα πρεπει να αγορασω εναν αλλον ενισχυτη. :(
με ενδιαφερει αυτο με τις ψυχτρες παντως.
Βασικα σκεφτομουν να παρω το νεο, βγαζει και εκεινο CVS στην εξοδο ακουστικων, αλλα επειδη δεν εχει ερθει ακομα καλα καλα και επειδη κυριως η αγγελια ειναι για καλο σκοπο και δεν εχω κανει ακομα δωρεα στο forum λεω να παρω αυτο εδω που εχει και ετοιμη την cvs χωρις μετατροπες :) ;)
anyway ομως επειδη ψηθηκα τωρα ασχημα στειλε μου με pm το κινητο σου να μιλησουμε να σε ρωτησω και αυτα που θελω να μην ζαλιζουμε και το τοπικ της αγγελιας. :lol: :xoreyw

Άβαταρ μέλους
NikiforosST
Ataras
Ataras

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό NikiforosST » Δευ Μαρ 02, 2015 10:46 am

Καλημέρα! το Raspberry αυτό με τις ψύκτρες το πήρα εγώ. Τα χρήματα τα έστειλα μέσω paypal χτες στον λογαριασμό του domain, νομίζω κάτι πρέπει να έκανα λάθος σχετικά με το τι δηλώνουμε να είναι. Όποιος μπορεί να το δει να μου πει με PM το ποσό (σε περίπτωση που έγινε χρέωση) και θα κάνω και δωρεά σύντομα και θα βάλω και κάτι παραπάνω. Don't worry be happy and keep playing.... s-wow
Για την ιστορία το Rasp είναι σαν καινούριο και απλά άψογο, ευχαριστώ τον Viimaster για την συνεργασία....αν και δεν είχα ξαναπιάσει Rasp στο χέρι μου! :lol: :D
Αν θέλετε διορθώνετε και την αγγελία ;)

Επιστροφή σε “Off topic - English topic - Sell & Buy”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες