Η επόμενη γενιά του Syndicate?

Retro games στο PC
Άβαταρ μέλους
Anemos
AMD 4 ever?
AMD 4 ever?

Η επόμενη γενιά του Syndicate?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Anemos » Παρ Δεκ 12, 2014 2:50 pm

Satellite Reign
Μπορείτε να ελέγξετε μια ομάδα τεσσάρων ατόμων, καθένα με ξεχωριστές και μοναδικές ικανότητες, που συλλογικά μάχονται για τον έλεγχο της πόλης cyberpunk city.
θα κυκλοφορήσει σε Windows, Mac OS και Linux.
http://satellitereign.com/

Η βαθιά κατάσταση που επιπλέει

Άβαταρ μέλους
alex76gr
Reviewer
Reviewer
Επικοινωνία:

Re: Η επόμενη γενιά του Syndicate?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό alex76gr » Σάβ Δεκ 13, 2014 10:32 am

Τελικά η γενιά μας είχε τουλάχιστον την τύχη να ζήσει σε μια περίοδο που δημιουργήθηκαν οι καλύτερες ιδέες για παιχνίδια, γράφτηκαν τα καλύτερα σενάρια για κινηματογράφο και η μουσική της περιόδου είναι από τις πιο επιδραστικές της ιστορίας.
Αυτές είναι από τις ελάχιστες τύχες της γενιάς μας.
Για αυτό σήμερα βλέπουμε να κυκλοφορούν πολλά πράγματα που έχουν σαν βάση κάποια από αυτές τις καλές ιδέες ή έχουν σαφώς στραμμένο το βλέμμα προς εκείνη την περίοδο.

ΥΓ.
Κοντεύω να γίνω γραφικός αλλά θα το ξαναπώ.
Κάντε ρε παιδιά ένα remake για το Moonstone! ::1

Άβαταρ μέλους
Anemos
AMD 4 ever?
AMD 4 ever?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Anemos » Κυρ Δεκ 14, 2014 10:09 am

Συμφωνώ Αλεξ με τα λεγόμενα σου..
Η βαθιά κατάσταση που επιπλέει

Άβαταρ μέλους
xrhstos
Μέλος
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό xrhstos » Δευ Δεκ 15, 2014 1:06 am

Παιδιά τα περισσότερα παιχνίδια είναι ένα είδος remake από τα παλιά ίσος όχι 100% αλλα σε αρκετά μεγάλο ποσοστό παρόλα αυτά είναι φούμαρα με μεταξωτές κορδέλες μας δίνουν γραφικά χωρίς όμως gameplay τα περισσότερα game τα τελειώνεις σε 2 με 3 μέρες το πολύ και γενικά σε κάθε παιχνίδι που βγαίνει ξέρουμε και τι πρόκεται να γίνει επειδή τα περισσότερα επαναλαμβάνονται γενικά δεν πιστεύω πλέον ότι έχουν καλές ιδέες για games

Άβαταρ μέλους
alex76gr
Reviewer
Reviewer
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό alex76gr » Δευ Δεκ 15, 2014 1:29 pm

Κατ' αρχήν καλωσόρισες Χρήστο.

Συμφωνώ με αυτό που έγραψες.
Το φαινόμενο είναι γενικότερο και το συναντάς και στην μουσική και στον κινηματογράφο.
Είναι μάλλον μέρος της γενικής έλλειψης πολιτισμού και ιδεών που παρατηρείται στις μέρες μας.

Ας τα αφήσουμε όμως αυτά.
Για πες, τι μηχανήματα έχεις?

Άβαταρ μέλους
xrhstos
Μέλος
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό xrhstos » Δευ Δεκ 15, 2014 10:17 pm

Καλώς σας βρήκα παιδιά :)

Λοιπόν έχω μια A4000D/68040@25/DVD/2floppy 1.76 με CyberVision 64/3D επάνω καθώς και ξεχωριστό Aga scandoubler σε κάρτα είναι αυτό, 16mb fast 2mb chip μια Phase5 Cyberstorm PPC604e την οποια δεν την έχω επάνω επειδή μου είπαν ότι θα πρέπει να αλλάξω τροφοδοτικό επειδή τραβάει αρκετό ρεύμα οποτε την έχω και κάθεται ένα Cocolino και ένα mp3 Masplayer αυτά όσο αφορά την amiga.
Έναν 520Ste σε τέλεια κατάσταση μαζί με monitor atari sc1435 και προσεχώς σκέφτομαι να του βάλω ένα HDD, και έναν amstrad 6128 που απέκτησα πολύ πρόσφατα και του έβαλα εσωτερικό 3,5 drive με την εσωτερική καλωδιοταινία του amstrad, διακοπτάκι για a/b πλευρά απλά ψάχνω πως θα του βάλω reset Button γιατί δεν έχω βρει πληροφορίες που πρέπει να κολληθούν αυτά, του έφτιαξα ένα καλώδιο 9pin και το συνδέω στο atari το monitor και τον τροφοδοτώ μονο με 5 volt στα 2,5A μου μένει να αγοράσω έναν commodore 128D και ένα spectrum +3 και τελειωσα από τα retro, σε σύγχρονα μηχανήματα έχω έναν AMD-8350 και ένα intel C2D για τις ποιο ελαφριές δουλειές αυτά όσο αφορά τα μηχανήματα μου ;)

Επιστροφή σε “Game Remakes”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες