SID ADVENTURES

Άβαταρ μέλους
geoanas
Commodore-άς
Commodore-άς
Επικοινωνία:

SID ADVENTURES

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό geoanas » Πέμ Φεβ 25, 2016 8:30 pm

Πιστεύω ότι στους περισσότερους εδώ, είναι γνωστή η σειρά των συνεντεύξεων που ανεβάζω στο iamretro σχετική με μουσικούς / συνθέτες και δημιουργούς SID music.

Θα ήθελα λοιπόν να σας ενημερώσω ότι μόλις πριν λίγο "ανέβασα" την συνέντευξη του c0zmo. Γιατί το αναφέρω κι εδώ ?

1) Για να spamάρω ! yes-yes
2) Γιατί ο c0zmo ήταν ενεργότατο μέλος της Amiga scene και μέλος των TSB. Ψάχνοντας λοιπόν για videos σχετικά με το group, "έπεσα" πάνω σε upload του Jim

Είναι ένα από τα ε-λ-ά-χ-ι-σ-τ-α videos που κυκλοφορούν στην πιάτσα.
Εεε...δεν χρειάζεται και παραπάνω για να σας εκφράσω τα συγχαρήκια μου για τη θαυμάσια δουλειά που κάνετε, ανεβάζοντας σπάνια και δυσεύρετα videos από demos/cracktros/intros/games/tutorials που φυσικά αλλιώς θα είχαν ξεχαστεί.

Μπράβο σας κι ευχαριστώ :!!

Άντε, κάντε "κλικ" στα soundcloud links - ανοίξτε ηχεία στο max, αρπάξτε και το link της συνέντευξης για να γνωρίσετε τον φίλο και πραγματικά μεγάλο φιλέλληνα c0zmo...

http://www.iamretro.gr/a-sid-adventure-introducing-c0zmo-bliss/

8-)

Άβαταρ μέλους
arislab
Amstrad Plc. Owner
Amstrad Plc. Owner

Re: SID ADVENTURES

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό arislab » Παρ Φεβ 26, 2016 9:33 am

SID MASTER GEOANAS!!!

Το βιντεακι με πόρωσε! ΣΚ θα καθ'ησω να τις διαβάσω (και τις προηγούμενες :P που δεν έχω προλάβει) Σ'ευχαριστούμεεε!!! πολλά Respect! :D :!! :!! :!!

Άβαταρ μέλους
petsasjim
Μέλος
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό petsasjim » Παρ Φεβ 26, 2016 12:10 pm

geoanas εχεις μπει πολυ πιο μεσα στα ρετρο απο εμας.εγω ειμαι πιο πολυ επιφανειακος (βαλε,ακου,δες,παιξε,θυμισου,συγκινισου,κανε upload).μπορω να πω οτι καθε φορα που διαβαζω αρθρα σου ειναι πολυ ψαγμενα και μελετημενα.πραγματικα πεφτει πολυ κουραση σε αυτη την δουλεια που κανεις γιατι παιρνεις απο παντου στοιχεια κανεις συγκρισεις συνεντευξεις.πολλα μπραβο!!! αυτο εχω να πω s-wow s-wow .ειναι κατι που υπαρχει μεν στο internet αλλα σε πολυ λιγοτερες ""ρετροσταγονες"" σε σχεση με την ""δουλεια = διασκεδαση"" που κανω και με ευχαριστει να βαζω απλα και λιτα μονον ""ακυκλοφορητο πραγμα''" που απλα δεν υπαρχει στο youtube τουλαχιστον μεχρι εκεινη την στιγμη που το ανεβαζω
Τελευταία επεξεργασία από petsasjim σε Παρ Φεβ 26, 2016 6:30 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
VincentGR
Amiganoid
Amiganoid
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό VincentGR » Παρ Φεβ 26, 2016 5:54 pm

Το μπράβο είναι λίγο Γιώργη, χρειάζομαι έναν γλωσσοπλάστη να βρει νέα λέξη.
Ο Μήτσος κάνει και αυτός τεράστιο έργο με τα uploads του. Η προσφορά του είναι γιγάντια.
Εικόνα FAN
http://partsfromthepast.blogspot.gr/
To blit, or not to blit?

Άβαταρ μέλους
geoanas
Commodore-άς
Commodore-άς
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό geoanas » Παρ Φεβ 26, 2016 6:14 pm

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια !

@ Jimιδες :D

Κάθε ένας στην "ειδικότητα" του και σε αυτό που τον εκφράζει και τον ευχαριστεί.
Ένας στα video(s), άλλος στις συνεντεύξεις, άλλος στα όμορφα reviews και άλλος στα αναλυτικά tutorials :!!

Μέσω αυτής της άψογης συνεργασίας, βοηθούμε ο ένας τον άλλον και βγαίνει αποτέλεσμα που πιστεύω ότι θα μείνει και για τις γενιές που έρχονται ( ...και που είχαν την ατυχία να μην ζήσουν τη χρυσή εποχή του computing, όπως την ζήσαμε και την θυμόμαστε εμείς :xoreyw )
Ίσως έτσι τους βοηθήσουμε να πάρουν μια γεύση ;)

@ Aris

Άρη my man !
Αυτό τον καιρό ετοιμάζω το "θηρίο" μας. ;) Με βοηθάει και ο dr_wHO...Εγώ στο Αγγλικό, εσύ στο Ελληνικό, πρέπει να συνεννοηθούμε για launch day yes-yes

Άβαταρ μέλους
petsasjim
Μέλος
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό petsasjim » Παρ Φεβ 26, 2016 7:13 pm

"""Ο Μήτσος κάνει και αυτός τεράστιο έργο με τα uploads του. Η προσφορά του είναι γιγάντια."""

:lol: :lol: οχι βρε παιδια γιγαντια,νασαι καλα Vinc,την πλακα μου κανω οσο μπορω και την αντιγραφω να την δουν και οι εξω.ολοι βεβαια εχουμε ενα κοινο σημειο.""μας αρεσει αυτο που κανουμε ειτε ειναι απλο σχετικα σαν αυτο που κανω εγω,ειτε ειναι πολυσυνθετο σαν αυτο που κανει o geoanas και ολοι σας μεσα στο flashback.φυσικα χαιρομαι και ειναι ωραιο που μας φιλοξενει και το flashback,αλλα και υπαρχουν και αλλα πολυ ωραια sites οπως παραδειγματος χαριν το iamretro και βγαζουμε γενικα αυτα τα πραγματα προς τα εξω. (την τρελα μας mostly)
ενα αλλο σημαντικο ειναι οτι ο Vinc επισης ειναι η αιτια και αφορμη που ξεκινησα να κανω uploads στο youtube εαν δεν ηταν ο Vinc θα ειχα αργησει να κανω uploads και μπορει να το αντιμετωπιζα διαφορετικα αφορμη ηταν με το "pantheon" μια φοβερη online μηχανη frontend που ειναι και το μελλον γενικα των ""online video games cabinets"" και απο οτι ειδα ολοι οι φιλοι μου το αντιμετωπιζαν (το pantheon) με δυσπιστια λιγο και εσπευσα να τους πω ποσο καλο ειναι μεσω του πρωτου video που εκανα.αλλα πρωτα ανεβασα ενα αλλο παιχνιδι για να το τεσταρω (για amiga to R3) (εδω ειναι και τα πρωτα σχολια του alex kai toy Vinc που σπαγαμε πλακα Εν αρχη πρωτογνωριστηκαμε με τον alex76gr στο youtube καναλι του που ανεβαζε φοβερα και σπανια video games και longplay και συγκεκριμενα στο torvak the warrior που ειχα ζητησει απο καιρο αλλα ποτε δεν εκτελεστηκε το request απο το ""recorded amiga games"" του Hipoonios και τα comments που ειχα γραψει στο torvak the warrior ston alex εχουν σβηστει με τον καιρο - δεν ειχα χρησιμοποιησει φαινεται ανεξιτηλο μαρκαδορο - απο το youtube O_o) και απο εκει γνωριστηκα και με τον Vinc που με προσκαλεσαν και οι δυο στο πολυ ωραιο site σας στο flashback οπου και εχω την ευκαιρια να γραφω ολο αυτο το τεραστιο κατεβατο που σας ζαλισα σημερα και μετα αφου ειδα οτι ανεβαινουν κανονικα τα videos ανεβασα και το "pantheon" και τελος ανεβασα.....ολα τα υπολοιπα μεχρι σημερα (συγχαρητηρια)
Ναστε καλα και συνεχιστε ολοι παιδια το πολυτιμο εργο σας.και συγγνωμη αν σας ζαλισα σημερα με πολλα λογια αν και ο Vinc kai o Alex ειναι πια συνηθισμενοι απο την πολυλογια μου :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
geoanas
Commodore-άς
Commodore-άς
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό geoanas » Παρ Φεβ 26, 2016 10:31 pm

Αυτά είναι !!!! Είδες που τα 'λεγα ? :lol: :!!

Συνεχίζουμε ακάθεκτοι, λοιπόν ;) 8-)

Άβαταρ μέλους
NikiforosST
Ataras
Ataras

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό NikiforosST » Παρ Μαρ 04, 2016 9:00 am

καλημερα! καλα μιλαμε για πολυ πορωση! δεν τα ειχα δει, μπραβο ρε παιδια! :!! commodore-logo

Άβαταρ μέλους
geoanas
Commodore-άς
Commodore-άς
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό geoanas » Κυρ Μαρ 06, 2016 7:54 am

s-wow ;)

Επιστροφή σε “Commodore 64/128”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες