TOP SYSTEMS since 1994

Γενική συζήτηση για όλα τα θέματα
Άβαταρ μέλους
Anemos
AMD 4 ever?
AMD 4 ever?

TOP SYSTEMS since 1994

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Anemos » Τετ Οκτ 05, 2011 11:33 am

TOP SYSTEMS από το 1994.
Γράφω αυτό εδώ το μικρό θέμα για αυτό το κατάστημα, το οποίο επιβιώνει έως και σήμερα περνώντας από πολλά κύματα και τις καταιγίδες της εξέλιξης..
Θα έλεγα γράφω πιο πολύ από ανάμνηση και νοσταλγία σε εκείνες τις ημέρες μετάβασης από τα Home computers στα PC..
Αν και ακόμα στην αρχή του το κατάστημα στήριζε τα Home,προπάντων Amiga με λογισμικό, hardware ,υποστήριξη γενικά, εγώ είχα δώσει βάση σε αγορές hardware PC κομματιών,μέσο τηλεφώνου,και το τηλέφωνο το σήκωνε πάντα.. ποιος άλλος? η Σοφία!
Πέρασαν τα χρόνια και οι εξελίξεις ήταν έντονες στο θέμα τεχνολογίας,και ο πόλεμος αγορών μεταξύ μικρών καταστημάτων και μεγάλων αλυσίδων,ήταν άνισος..
Η γνωριμία όμως με τα άτομα του καταστήματος προϋπήρχε,έστω και αν είχα εγκαταλείψει τις αθρόες αγορές από αυτό,αλλά και γενικά πάνε χρόνια που αλόγιστα έκανα αναβαθμίσεις στα PC μου..
Και από την πλευρά τους όμως φάνηκε σαν να μην υπήρχε μόνο αυτή η ψυχρή επαγγελματική σχέση,αλλά κάτι παραπάνω,κάτι πιο ανθρώπινο.
Ναι η εξυπηρέτηση από το κατάστημα ήταν πάντα,"η σχεδόν πάντα" άψογη, με απ τα καλύτερα after sale service !
Μετά από πολλά χρόνια έψαξα να δω τι κάνουν αυτά τα παιδιά υπάρχουν ακόμα? με θυμούνται?
Το πρωινό τηλέφωνο δεν άργησε να πέσει.. και μαντέψτε ποιος σήκωσε το τηλέφωνο.. "η Σοφία!" χάχα, πια άλλη?
Μετά από τη γρήγορη συζήτηση στο αναμνησιακό κομμάτι,ρώτησα αν υπάρχει παλιό hardware για PC, η ακόμα και για home computers..
Και τι μου είπαν! (μόλις πριν κάτι μέρες πήγαν στην ανακύκλωση μεγάλες ποσότητες από αυτά τα υλικά!) παραλίγο συγκοπή..
Μετά το ψιλοβρίσιμο στην πολύ γνωστή μου (& Κουμπάρα μου πλέον) Σοφία.. είπα να κοιτάξουν τι άλλο υπάρχει από παλιό υλικό..
Μου είπε δισκέτες σίγουρα! και ότι άλλο θα κάνει λίστα να μου στείλει..και να μας ενημερώσει για υλικά και τιμές!
Ρώτησα επίσης τον υπεύθυνο "Βασίλη" εάν μπορεί να κάνει κάτι σαν καλύτερη τιμή για τα μέλη του forum μας, μιας και είμαστε (λίγοι μεν, αλλά καλά και μεγάλα πια παιδιά)!
Όλα τα μέλη μας λοιπόν,με απλή αναφορά ότι είναι μέλη του flashback-computing, θα μπορούν να ψωνίζουν από το κατάστημα ότι θέλουν με έκπτωση 3.5% ,
συμβολική μεν έκπτωση, αλλά ευχαριστούμε.
Βέβαια εκτός της έκπτωσης εγγυώμαι ο ίδιος την άψογη εξυπηρέτηση πριν και μετά τις αγορές!
Η δικτυακή σελίδα για να ρίξετε μια πρώτη ματιά είναι: http://www.topsystems.gr
Και επικοινωνία :
Δ/νση : Χαλανδρίου 5, 15343, Αγία Παρασκευή, Αθήνα
Τηλ. : 210. 6006.405, Τηλ & Φαξ : 210. 6081.096

Για ότι άλλο καλό νέο και προσφορές παλιού - καινούριου hardware θα σας ενημερώσω εδώ.
Η βαθιά κατάσταση που επιπλέει

Άβαταρ μέλους
ZX_Jim +
Z80 power CPU
Z80 power CPU
Επικοινωνία:

Re: TOP SYSTEMS at 1994

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ZX_Jim + » Τετ Οκτ 05, 2011 12:41 pm

Κανένα ΖΧ δεν έχει ξεμείνει στη αποθήκη Ε? :provlimatismenos

Ευχαριστούμε φίλε, στις μέρες μας, κάτι είναι και αυτό! :!!
http://zxjim.blogspot.gr/

Άβαταρ μέλους
Anemos
AMD 4 ever?
AMD 4 ever?

Re: TOP SYSTEMS since 1994

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Anemos » Τετ Οκτ 05, 2011 1:56 pm

1996 και μια κάρτα οθόνης από την TOP Systems,
Cirrus Logic 1mb (που αργότερα την έκανα μόνος μου 2MB) την έχω μέχρι σήμερα,και δουλεύει κιόλας..

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Anemos
AMD 4 ever?
AMD 4 ever?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Anemos » Τετ Οκτ 12, 2011 11:44 am

Πρώτη προσφορά - ενημέρωση old-new hardware από TOP-Systems
DC Regulator From 12V to 3V For Multimedia Speaker System (ίσως μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για αλλά σαν μειωτήρας ρεύματος από 12 σε 3V σε πατέντες μας....
http://www.topsystems.gr/products/DC-Regulator-From-12V-to-3V-For-Multimedia-Speaker-System.html#.TpVY1CL5rEQ.email

Υγ. Σοφία κανε ποστ εδώ μόνη σου, καλημέρα & καλώς όρισες.

Άβαταρ μέλους
Anemos
AMD 4 ever?
AMD 4 ever?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Anemos » Παρ Οκτ 21, 2011 10:04 am

Βλέπω υπάρχει το κλασικό (Microsoft-Wheel-Mouse-Optical) mouse που παίζει στους adaptors που φτιάχνουμε..?
> http://www.topsystems.gr/products/Micro ... B-DSP.html
Σοφία,πόσα κομμάτια έχουν μείνει?
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
SOFIA
Μέλος
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό SOFIA » Δευ Οκτ 24, 2011 12:37 pm

ΕΥΚΑΙΡΙΑ !!!
NOTEBOOK TOSHIBA QOSMIO X500-13R, Intel i7, 8GB Ram, 1TB HDD, GF460 - Εκθεσιακό DEMO - Τιμή €1100 (από €2240) εντός εγγύησης
......περισσότερα εδώhttp://www.topsystems.gr/products/NOTEBOOK-TOSHIBA-QOSMIO-X500%252d13R%2C-Intel-i7%2C-8GB-Ram%2C-1TB-HDD%2C-GF460-%252d-%CE%95%CE%BA%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C-DEMO-%252d-%CE%A4%CE%B9%CE%BC%CE%AE-%E2%82%AC1100-%28%CE%B1%CF%80%CF%8C-%E2%82%AC2240%29.html

Εικόνα

Επιστροφή σε “Off topic - English topic - Sell & Buy”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες