Atari ST emulator για android

Άβαταρ μέλους
NikiforosST
Ataras
Ataras

Re: Atari ST emulator για android

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό NikiforosST » Πέμ Οκτ 04, 2012 8:22 am

η version 1,0 δεν ειναι? εγω απλα το εβαλα και παιζει, ααα νομιζω κατι ελεγε να βαλουμε ε? στην σελιδα εκει δεν το λεει ?

Άβαταρ μέλους
NikiforosST
Ataras
Ataras

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό NikiforosST » Πέμ Οκτ 04, 2012 8:24 am

NikiforosST έγραψε:η version 1,0 δεν ειναι? εγω απλα το εβαλα και παιζει, ααα νομιζω κατι ελεγε να βαλουμε ε? στην σελιδα εκει δεν το λεει ?

viewtopic.php?f=23&t=611

δες περιπου στην μεση της σελιδας! ειπες για ενα lucky pacther, αυτο θελει! εσυ το ειπες! μετα εχω γραψει απο κατω! θες και το αλλο προγραμμα που αναφερω για να εχεις εικονικα τα κουμπια F στο joypad αλλιως μερικα games δεν θα μπορεις καν να τα ξεκινησεις! επισης ζητανε καποιο F για απειρες ζωες κτλ. οπως το game Dogs of war πχ και αλλα! σορρυ για το διπλο ποστ δεν ξερω πως εγινε!

Άβαταρ μέλους
Anemos
AMD 4 ever?
AMD 4 ever?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Anemos » Πέμ Οκτ 04, 2012 8:44 am

Εχεις δίκιο, το ξέχασα αυτο.. :provlimatismenos
εδω είναι και η σελίδα για νεότερα patcher : http://www.iapktop.com/tag/lucky-patcher-apk
Η βαθιά κατάσταση που επιπλέει

Άβαταρ μέλους
Anemos
AMD 4 ever?
AMD 4 ever?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Anemos » Πέμ Οκτ 04, 2012 8:43 pm

Νικηφόρε μια χάρη..
Επειδή του androind σου πιθανά είναι ξεκλείδωτο,ενώ το δικό μου όχι (απαιτεί firmware επέμβαση και φοβάμαι προς το παρόν να το κάνω..)
Το lucky patcher έχει μια επιλογή που κρατά backup το apk του Stoid σπασμένο, κανε το backup και στείλε μου το αν μπορείς..
Γιατί το lucky patcher δεν μου ανοίγει λόγο ότι το firmware μου έχει ασφάλεια στο root.

Άβαταρ μέλους
NikiforosST
Ataras
Ataras

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό NikiforosST » Παρ Οκτ 05, 2012 5:00 pm

Καταρχην ναι το εχω κανει root! ομως το root δεν ειναι καμια πειραγμενη ROM ουτε αλλαγη στο firmware οπως λες!!! ενα αρχειακι .apk ετρεξα και το εκανε root!!! that's all!!! στο κινητο μου εχω Custom ROM και ειναι ετοιμη rooted! θα το δω αυτο που λες ομως και θα σου πω λιγακι αργοτερα! τωρα παιδευομαι με αλλα θεματα! :provlimatismenos :provlimatismenos
Εχω προβλημα! φτιαχνω ενα apk μοντιφαρισμενο και μετα το δειχνει με 0 bytes!!! ετσι δεν αντιγραφεται πουθενα! γιατι ρε γμτ?!!!?? :provlimatismenos :provlimatismenos
Μετα την αναβαθμιση του luckypatcher στη νεοτερη εκδοση πετυχε!!! περιμενω με PM το email σου να σου στειλω το αρχειο!
Τελικά τώρα που σου παιζει τις ROMS τις βλεπει και απο την εξωτερικη καρτα μνημης??? γιατι εμενα οχι!

Άβαταρ μέλους
Pluto63
Μέλος
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Pluto63 » Τετ Οκτ 10, 2012 9:08 am

Καλημέρα σε όλους, μόλις ανακάλυψα το φόρουμ ψάχνοντας υλικό για zx spectrum, θα γράψω και εκει αργότερα. Έχω αρκετή εμπειρία στα κινεζικά tablet, εάν μου πεις μάρκα και firmware μπορώ να σου δώσω μερικές συμβουλές για root, open google play, κλπ. Τώρα εάν κάποιος σαν "εμάς" retrotech θέλει ένα tablet θα έλεγα να έχει υπ' όψει τα 7" με integrated joystick, όπως το Jxd 7100 που αγορασα πριν 1 χρόνο και μου παίζει τα πάντα, η όπως τα πιο μοντέρνα http://www.afjv.com/news.php?id=1222&ti ... te_my_play, εδώ έχει πολλές πληροφορίες http://boards.dingoonity.org/android-devices/ και εδώ πολύ καλές τιμές και support, http://www.willgoo.com/
Ελπίζω να βοήθησα.

Ακης

Posted with iPad 2

Άβαταρ μέλους
Anemos
AMD 4 ever?
AMD 4 ever?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Anemos » Τετ Οκτ 10, 2012 9:23 am

Welcome στο φόρουμ μας Pluto63, :!!
το δικό μου το έκανα τελικά root με την βοήθεια ξένου φόρουμ,και το Google play άνοιξα,όλα κομπλέ! > http://flashback-computing.com/forum/vi ... 6782#p6782
Θα είναι πολύτιμες οι γνώσεις σου γιατί μου φαίνεται σε λίγο ολοι θα έχουν πλατφόρμα android..βλέπε bakoulis.. χεχε..
Πρώτη ερώτηση.. ελληνικά πως γράφουμε μέσο android? έχει κάποιο apk? η convert by greeklish to Greek?

Άβαταρ μέλους
NikiforosST
Ataras
Ataras

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό NikiforosST » Τετ Οκτ 10, 2012 11:28 am

Καλως ηρθες! και εγω εχω ενα κινεζικο 7" που πηρα πριν το Kαλοκαιρι απο eshop σε προσφορα!
Ελληνικα κατεβαζεις ενα ελληνικο πληκτρολογιο απο το google play! δεν θυμαμαι ποιο εχω γιατι ειχα δοκιμασει 2-3 και μονο ενα αξιζε! γιατι εβγαζν κοντο υψος και εγραφες δυσκολα! θα σου πω οταν παω σπιτι!

Άβαταρ μέλους
Pluto63
Μέλος
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Pluto63 » Τετ Οκτ 10, 2012 1:14 pm

Κατεβασε αυτο ειναι ιδανικο για 5" screen. Μετα μπορεις να κατεβασεις το ελληνικο λεξιλογειο απο google play free.

http://www.mediafire.com/?51b53kxf541os5s

Δεν ειναι η τελευταια βερσιον, αλλα ειναι η φουλ απο xda developer χωρις πληρωμη αλλα legal.

ps. Εχω και ενα jxd5110 αλλα το εχει κατασχει ο 5χρονος γιος μου και ειναι σαν να μην υπαρχει :)

Άβαταρ μέλους
NikiforosST
Ataras
Ataras

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό NikiforosST » Τετ Οκτ 10, 2012 4:27 pm

εγω μετα απο μερικες δοκιμες με αλλα, αυτο εδω το βρηκα καλυτερο επειδη εχει σαν το μαμισιο του ICS 4 υψος και γραφεις παρα πολυ ευκολα! επισης ειναι FREE!
https://play.google.com/store/apps/deta ... tin.ported

Άβαταρ μέλους
NikiforosST
Ataras
Ataras

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό NikiforosST » Παρ Οκτ 12, 2012 7:18 pm

Aneme στον SToid τα ROMS σου παιζουν απο την εξωτερικη καρτα μνημης? γιατι εμενα παιζουν μονο οταν ειναι στην εσωτερικη!!! ηθελα να τα βαλω στην εξωτερικη!

Άβαταρ μέλους
Anemos
AMD 4 ever?
AMD 4 ever?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Anemos » Παρ Οκτ 12, 2012 8:06 pm

Και από την εξωτερική τα βλεπει εμένα..
να πω όμως οτι δεν εχει και μεγάλη συμβατότητα ο Stoid emulator.. :?

Άβαταρ μέλους
NikiforosST
Ataras
Ataras

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό NikiforosST » Παρ Οκτ 12, 2012 8:24 pm

μηπως επειδη τα εχεις στην εξωτερικη? εγω εχω παιξει απειρα games-programs και παρα πολλα αντιγραφες απο δισκετες μου και κανενα δεν αρνηθηκε να παιξει! ξαναλεω ομως στην εσωτερικη μνημη! στην εξωτερικη δεν δοκιμασα πολλα, δοκιμασα λιγα και κανενα δεν το εβλεπε! με βγαζει στο GEM!
οταν λες δεν παιζουν δλδ τι κανουν? τα δοκιμασες αυτα και απο εσωτερικη μνημη μηπως φταιει αυτο?
A! ρε συ πρεπει να φορτωσεις και ενα TOS για να παιξει! ποιο βαζεις? γιατι εγω εχω ριξει μεσα ολα τα TOS και διαλεγω! εγω πχ δουλευω με το 1.02 uk!!! προφανως γιαυτο και παιζουν όλα!

Άβαταρ μέλους
Anemos
AMD 4 ever?
AMD 4 ever?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Anemos » Παρ Οκτ 12, 2012 8:32 pm

τα δοκιμασες αυτα και απο εσωτερικη μνημη μηπως φταιει αυτο?

Οχι δε το δοκιμασα αυτο..
Για κανε ενα τεστ αν μπορεις στο παιχνιδι : Fire and Ice

Άβαταρ μέλους
Pluto63
Μέλος
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Pluto63 » Παρ Οκτ 12, 2012 9:01 pm

Λειτουργούν όλα στον emulator, εγω χρησιμοποιώ το v1.0 tos αλλα μερικά θέλουν άλλες version. Τώρα ίσως είναι λίγο extreem στην νομιμότητα αλλα έχει ένα πολυ ωραίο torrent, Atari ST complete collection, με ότι ποτέ έχει βγει για αταρι και με όλα τα tos που υπάρχουν. :evil:

Επιστροφή σε “Atari ST Utilities”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες