ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΔΙΣΚΕΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
ZX_Jim +
Z80 power CPU
Z80 power CPU
Επικοινωνία:

Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΔΙΣΚΕΤΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ZX_Jim + » Παρ Οκτ 28, 2011 4:33 pm

Ε όχι και "πρόβλημα" το ότι δεν έζησε την αναμονή των 5 λεπτών φορτώματος από κασέτα
και μετά ένα υπέροχο R: Tape Loading Error.... :lol:

http://zxjim.blogspot.gr/

Άβαταρ μέλους
Anemos
AMD 4 ever?
AMD 4 ever?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Anemos » Παρ Οκτ 28, 2011 4:57 pm

Και 20 λεπτών από ένα Atari 8bit.. :lol:
Η βαθιά κατάσταση που επιπλέει

Άβαταρ μέλους
bakoulis
Moderator
Moderator

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bakoulis » Παρ Οκτ 28, 2011 7:13 pm

Έχει τουλάχιστον την εξαιρετική τύχη να ζεί στα χρόνια του ΔΝΤ και της βασιλίας του ΓΑΠ, όπως και εμείς άλλωστε. Ελπίζω βέβαια να μας αξιώσει ο Θεός να ζήσουμε γρήγορα και την αποκαθήλωση του αλά Καντάφι. Ίσως αυτά που παρακολουθήσαμε μερικές μέρες πριν από τη Λιβύη να είναι λίγα μπροστά σε αυτά που περιμένουν τους εγχώριους σωτήρες μας.
:!! :Fun_crazypilot e-shock

Άβαταρ μέλους
noobsaibot
Μέλος
Μέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό noobsaibot » Κυρ Οκτ 30, 2011 12:49 am

bakoulis έγραψε:Το πραγματικό πρόβλημα του παιδιού δεν το βρήκε κανείς σας. Εγώ το βρήκα, το πρόβλημα του είναι ότι, τώρα για πρώτη φορά ανακαλύπτει την χαρά των home micros και ότι μάλλον λόγο ηλικίας, δεν τα χάρηκε στις δόξες τους. Δεν το λέω με ψόγο για να τον χλευάσω ή να τον κατακρίνω γιαυτό, απλά φαίνεται καθαρά ότι δεν έχει ιδέα από εκείνη τη μακρινή εποχή. Φυσικά εδώ είμαστε για ότι χρειαστεί να συνδράμουμε. Τώρα το πρόβλημα το δικό μας φίλε Άνεμε, σιγά σιγά αρχίζει να είναι το αλτσχάιμερ, θερίζει το άτιμο στην ηλικία μας!
:lol: :lol: :lol:

Η αλήθεια είναι ότι εγώ ξεκίνησα με τους υπολογιστές το 1989 με pc(schneider euro-pc)το όποιο είχα πάρει γιατί μου λέγαν ότι η εποχη των micro είχε περάσει.Το κακό είναι ότι ένας φίλος είχε atari stfm(που μου το δώσε πριν κανα 2 χρόνια)και έβλεπα την διαφορά.Το τι φρίκες είχα φάει με τα hercules γραφικά και την cga δεν λέγεται!επίσης έπαιρνα το pixel και έβλεπα τα καταπληκτικά παιχνιδάκια τον micro σε σχέση με τα άχρωμα παιχνίδια του pc.Από τότε λοιπόν ονειρευόμουν μια συλλογή με όλα τα γνωστά micro 8bitkai16bit που το κανα πραγματικότητα!πάντως η πρωτη μου επαφή με υπολογιστές ήταν με έναν c64 το 86-87 για αυτό του έχω και αδυναμία!όπως καταλαβαίνετε και σας ευχαριστώ για την βοήθεια όντως είμαι λίγο άσχετος γι αυτό μην με παρεξηγείτε αλλά σιγά σιγά μαθαίνω!
PHILIPS CM8802 COLOUR MONITOR,ATARI 520 STFM,AMIGA 500,COMMODORE 64+FLOPPY 1541 II,AMSTRAD 6128 COLOUR AND GREEN MONITOR+EXTERNAL 3,5 FLOPPY,ZX SPECTRUM 48K,ZX SPECTRUM +,SPECTRUM+2 GREY,PSX(FAT),2XPS2(FAT)TO ENA PARTS,2X PS3(FAT AND SLIM),ATARI 2600 CLONE,C64DTV,PC: ΑΠΟ PI 133MHZ ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ....

Άβαταρ μέλους
bakoulis
Moderator
Moderator

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bakoulis » Κυρ Οκτ 30, 2011 4:07 pm

Καμία παρεξήγηση. Εμένα χαρά μου είναι πάντα να βοηθάω. Αυτά που λέγαμε παραπάνω ήταν ευκαιρία για να ευθυμήσουμε λίγο που με τις κολωπολιτικές τους μας κατέστρεψαν τις ζωές μας και μας στέρησαν το γέλιο από τα χείλη.

Άβαταρ μέλους
Anemos
AMD 4 ever?
AMD 4 ever?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Anemos » Κυρ Οκτ 30, 2011 6:07 pm

Συμφωνώ με τον bakoulis, ευτυχώς τους έχω πάρει χαμπάρι εδώ και 10+ χρόνια και πέφτει πολύ μαύρο,αλλά εδώ ας μη μιλάμε για πολιτική γιατί μου προκαλεί αηδία και εμετικές καταστάσεις..
Όσο για αλτσχάιμερ ,δυστυχώς έχει εδώ και χρόνια η μητέρα μου..τώρα αν είναι να το πάθω και εγώ ότι θέλει ο Θεός.
Ας μιλάμε εδώ λοιπόν για τις αναμνήσεις μας & τα χόμπι μας,και ας αφήσουμε το παρόν και το μέλλον το βρομερό.
Η βαθιά κατάσταση που επιπλέει

Άβαταρ μέλους
bakoulis
Moderator
Moderator

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bakoulis » Κυρ Οκτ 30, 2011 6:51 pm

Anemos έγραψε:Συμφωνώ με τον bakoulis, ευτυχώς τους έχω πάρει χαμπάρι εδώ και 10+ χρόνια και πέφτει πολύ μαύρο,αλλά εδώ ας μη μιλάμε για πολιτική γιατί μου προκαλεί αηδία και εμετικές καταστάσεις..
Όσο για αλτσχάιμερ ,δυστυχώς έχει εδώ και χρόνια η μητέρα μου..τώρα αν είναι να το πάθω και εγώ ότι θέλει ο Θεός.
Ας μιλάμε εδώ λοιπόν για τις αναμνήσεις μας & τα χόμπι μας,και ας αφήσουμε το παρόν και το μέλλον το βρομερό.

Φυσικά και το θέμα του Αλτσχάιμερ ήταν επίσης ένα αστείο, ίσως πιο χοντροκομμένο από τα άλλα αστεία μου, αλλά σε καμία περίπτωση δεν έκρυβε προσωπική αιχμή ή ειρωνία για κανέναν. Όπως ξέρεις δεν γνωριζόμαστε προσωπικά και δεν έχω ιδέα για τα οικογενειακά κανενός εδώ μέσα, πλην του ZX_jim.
:o

Άβαταρ μέλους
ZX_Jim +
Z80 power CPU
Z80 power CPU
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ZX_Jim + » Δευ Οκτ 31, 2011 10:24 am

Εγώ δεν τον γνωρίζω τον κύριο.... :provlimatismenos
Συγνώμη κύριε, ποιος είστε? :lol:
http://zxjim.blogspot.gr/

Επιστροφή σε “Γενικά 8/16bit / PC Ms-Dos”